רצים ותורמים

"מעשה נדיב, קטן ככל שיהיה, לעולם אינו מתבזבז" / איזופוס

הנהלת עיריית ירושלים, בראשותו של מר משה ליאון, רואה ערך עליון בסיוע לאוכלוסיות העיר הזקוקות לתמיכה.
שילוב המימד החברתי-קהילתי, מעניק ערך מוסף חשוב לחוויית הריצה ועל כן, מרתון ווינר ירושלים, מאפשר לקהל הרצים ולציבור הרחב לתרום למבחר העמותות השותפות למרתון.

התרומה מתבצעת על ידי בחירת העמותה מתוך הרשימה המוצעת מטה ומעבר לטופס תרומה, הנשלח ישירות לעמותה שנבחרה. הסכום אשר ייתרם ייקלט ישירות במערכת העמותה הנבחרת. בסיום התהליך ניתן לחזור באמצעות הקישור בטופס להרשמה למרתון ווינר ירושלים הבינלאומי.

טפסי התרומה המופיעים באתר הינם באחריותן הבלעדית של העמותות.

AV ישראל

AV ישראל – הבחירה לשמוע כ-2 מכל 1000 תינוקות נולדים עם לקות שמיעה. מעל 95% מהם, להורים שומעים ומדברים. בזכות אבחון מוקדם, התאמת טכנולוגיה מתקדמת ושיקום לפי גישת AV (הגישה השמיעתית-מילולית), ילדים בכל רמה של לקות שמיעה יכולים ללמוד לשמוע ולדבר כמו בני גילם השומעים. עזרו להם להצליח! כבר חצי יובל AV ישראל נותנת קול לילדים עם חירשות. מטופלינו משתלבים במסגרות חינוך רגילות ולומדים בגנים ובבתי ספר רגילים. בוגרי העמותה מנהלים אורח חיים רגיל, משרתים בצה"ל ובשירות הלאומי האזרחי, לומדים במוסדות להשכלה גבוהה, בהתאם לבחירתם וללא צורך בשירותי תמיכה מיוחדים ועובדים במקצועות מגוונים.
לאתר העמותה

United hatzalah of israel

הצילו חיים עם צוות איחוד והצלה, במרתון ירושלים השנה ועזרו להציל חיים ברחבי ישראל! איחוד והצלה זה הארגון העצמאי הגדול ביותר ללא מטרות רווח, המתנדב באופן מלא, המספק את המענה הראשון הרפואי המהיר והחינמי ברחבי ישראל. השירות של איחוד והצלה זמין לכל האנשים ללא הבדל גזע, דת או מוצא לאומי. לאיחוד הצלה למעלה מ-6,200 מתנדבים ברחבי הארץ, זמינים מסביב לשעון - 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה, אשר מגיבים למקרי חירום תוך 90 שניות או פחות.
לאתר העמותה

פרויקט "מסע שחרור"

פרויקט "מסע שחרור" הינו תוכנית חדשנית של מטיב מרכז הישראלי לפסיכוטראומה, עבור חיילים משוחררים בריאים בנפשם, לאחר שירות קרבי במהלכו נחשפו לאירועים קשים, שמטרתו בניית חוסן נפשי. בתוכנית זו צוותים אורגניים של יחידות קרביות עוברים עיבוד של חוויות הקרב ולומדים אסטרטגיות להתמודדות עם טראומה ואובדן. תהליך זה מסייע להסתגלות טובה לחיים האזרחיים . החזון המנחה את צוות הפרויקט בתוך המרכז הישראלי לפסיכוטראומה הינו כי חברה השולחת את בניה לקרב, מחויבת לדאוג להם עם שובם ממנו ובתוך כך להכיר בהשפעות של אירועים קשים אלה על חייהם האישיים. זאת תוך חיזוק הקשר הציוני והיהודי של הלוחמים עם צה”ל ומדינת ישראל.
לאתר העמותה

מרכז פנים

מרכז פנים המרכז הוקם בפברואר 2011 כעמותה ללא כוונת רווח במטרה להעניק תמיכה רגשית ופיזית לנשים וזוגות המתמודדים עם אתגרי פוריות. הצוות של מרכז פנים מורכב מאנשי מקצוע במגוון תחומים: עובדות סוציאליות, מאמנות כושר, מעסות, מדריכות יוגה, מרפאות בתנועה ועוד. מרכז פנים ממוקם בירושלים ומקנה סביבה של פרטיות, רוגע ובריאות. אתגר הפוריות: התחושה שהגוף שלך בוגד בך ואינו מתפקד כמצופה, יחד עם ההשלכות החברתיות הזוגיות והאישיות של בעיות פוריות, מובילות לעיתים קרובות לתחושות של תסכול, ייאוש, צער וכישלון. במהלך טיפולי פוריות, גוף האישה נחשף לבדיקות דם חוזרות, בדיקות אולטרה-סאונד ופרוצדורות חודרניות בנוסף לטיפולים ההורמונליים והתרופתיים. הדימוי העצמי של האישה מושפע מחוסר האונים שהיא חשה. אלו הם מקצת הקשיים הרגשיים והפיזיים איתם הנשים והזוגות צריכים להתמודד. עמותת מרכז פנים מציעה התערבות משולבת המתייחסת לגוף ולנפש כדי לתמוך במהלך התהליך. השנה מרכז פנים מצטרף למרתון ירושלים - נבחרת מרכז פנים במרתון ירושלים כולל נשים וגברים בכל הגילאים. הצטרפו לנבחרת!
לאתר העמותה

עמותת "אישה לאישה"

בשנת 1982 הקימה עמותת "אישה לאישה" את המקלט לנשים מוכות בירושלים, למען רווחתן של נשים שנפגעו מאלימות מצד בני זוגן, ולמען ילדיהן, אשר גדלו בצל האלימות ונפגעו ממנה במישרין או בעקיפין. המקלט מעניק מחסה וביטחון פיזיים ונפשיים לכל אישה בלי הבדל דת, גזע, לאום, גיל, השכלה ומצב כלכלי. מטרת העמותה היא לפעול נגד תופעת האלימות במשפחה, ומאז היווסדה היא פועלת להשגתה בדרכים שונות: טיפול ישיר, מיידי ולאורך זמן בנשים ובילדיהן, קורבנות לאלימות בביתם. וכן, על ידי העלאת המודעות החברתית לנושא האלימות במשפחה, חינוך למניעתה, ושינוי מדיניות הרשויות כלפיה. על מנת להשיג מטרות אלה מפעילה עמותת "אישה לאישה" מקלט לנשים, בית ילדים, דירות מעבר לנשים וילדיהן, תוכנית שיקום קהילה ולשכה לסיוע משפטי. השנה מצטרפת עמותת "אישה לאישה" למרתון ירושלים: נשות המקלט, מתנדבות, מתנדבים וחברות צוות ירוצו למען המקלט. תימכו בנו והצטרפו בקריאה "לא לאלימות"!
לאתר העמותה

עמותת שלווה

נבחרת שלוה היא תכנית אימונים וריצה מיוחדת במסגרת מרתון ירושלים. המסגרת שלנו מאחדת רצים בעלי רקע מגוון ובגילאים שונים ומאפשרת לכל אחד ואחת לרוץ, ללכת או לשלב ריצה והליכה במקצים השונים של מרתון ירושלים. חברי הנבחרת גם מגייסים תרומות לטובת ארגון 'שלוה'. ארגון 'שלוה' הינו מן המוסדות הנחשבים והמשמעותיים ביותר בישראל כיום לטיפול הוליסטי בילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. נבחרת שלוה מחוייבת לסייע לרצים שלה בגיוס המשאבים ובהגשמת היעדים הספורטיביים של כל משתתף ומשתתפת.
לאתר העמותה

עמותת בת מלך

עמותת “בת מלך” נותנת מענה לצורך הדחוף במתן מחסה פיזי, הגנה, סיוע נפשי ומשפטי לנשים דתיות-חרדיות הסובלות מהתעללות פיזית ונפשית ע”י בעליהן ונמצאות בסכנת חיים. תחומי הפעילות של העמותה: הפעלת מקלטים לנשים מוכות דתיות וילדיהן. דירות מעבר לנשים ששהו במקלטים. מתן סיוע מקיף לנשים השוהות במקלטים גם לאחר עזיבת המקלט. הסיוע כולל מתן טיפול וליווי סוציאלי אישי וקבוצתי, טיפול מלא בתיק המשפטי, הכשרה מקצועית וסיוע במציאת תעסוקה, סיוע כלכלי כולל, עזרה במציאת פתרון מגורים, והכנה לחיים עצמאיים. סיוע משפטי לנשים חסרות יכולת בתיקי גירושין ומשפחה. יצירת והפעלת תכניות למניעת אלימות במשפחה ולקידום מעמד האישה בקרב האוכלוסייה הדתית חרדית ע”י סדנאות, הפצת חומר כתוב, סרטים והצגות לנוער ולמבוגרים. הפעלת קו חם 24 שעות ביממה עבור נשים במצוקה. הקו מאויש ע”י עובדות סוציאליות ועורכות דין מנוסות.
לאתר העמותה

עדי

תחת הכותרת ''לכל אחד קצב משלו'' תשתתף קבוצת עדי במרתון ירושלים. בקבוצה ירוצו ילדים, הורים, אנשי צוות, מתנדבים, וכן ידידי ותומכי עדי, ביניהם אנשי ציבור. השתתפות משפחת עלה במרתון מבטאת לפני הכל את התפיסה של הארגון: לאפשר לילדים והבוגרים בעלי הצרכים המיוחדים לקחת חלק בפעילויות חברתיות, ולחוות חוויות מרגשות שכל אדם ראוי להן, גם המוגבל ביותר, ודווקא בשילוב הקהילה. תרומות הרצים למען ילדי עדי יאפשרו להמשיך ולתת לילדים את המענה לצרכיהם המיוחדים. כידוע, רשת מעונות עדי בארץ מהווה בית חם לכ-650 תינוקות, ילדים ובוגרים בעלי מוגבלויות פיזיות וקוגניטיביות קשות. במעונות זוכים הילדים לבית חם ואוהב שבו מוענקים להם מגוון טיפולים רפואיים ושיקומיים בנוסף לפעילות הפנאי ובית הספר.
לאתר העמותה

משפחה אחת

משפחה אחת – ארגון הסיוע המרכזי לנפגעי טרור- תומך, משקם ומלווה כ- 3,550 אזרחים חיילים שנפגעו בקרבות ובפעולות איבה, פצועים, נכים, נפגעי טראומה ובני משפחות שכולים. עמותת משפחה אחת, שמה לה למטרה קדושה לנגד עיניה לסייע לנפגעי טרור ולשקם את חייהם. בדרכים רבות, ע"י תוכניות שיקום אישיות הכוללות ,שיקום נפשי, פעילויות לילדים ,נוער ובוגרים. סדנאות קבוצות תמיכה ונופשונים , סיוע כלכלי ותעסוקתי ,מימוש זכויות, מרכז מידע ייעוץ והדרכה, תוך ליווי אישי מחבק ותומך לאורך כל הדרך. הניסיון שלנו, מאז שנת 2001 , מלמד כי למשפחתיות, לשיתוף, ל״ביחד״, יש כוח ריפוי אדיר. מעגלי התמיכה של המטפלים, היועצים והמתנדבים שלנו, יחד עם המפגשים שאנו יוצרים בין נפגעים מכל רחבי הארץ - זהו מקור החוזק שלנו, שמאפשר לנפגעים לחלוק את הקושי ולגלות כוחות חדשים. בשביל המשפחה, תמיד עושים הכל. על מנת להמשיך ולאפשר את הפעילות הענפה משפחה אחת מזמינה כל אחד ואחת מכם להצטרף למען מטרה נעלה זו ובכך לקחת חלק, להיות שם, לרוץ איתם ולמענם.
לאתר העמותה

האור שבי (ע.ר)

"האור שבי (ע.ר)" היא מלכ"ר חדש בישראל, וחלק מעמותה גדולה בשם Life Vest Inside הפועלת בארצות הברית למעלה משמונה שנים. יחד, עמותות אלו מוקדשות להשראה ,העצמה וחינוך של אנשים מכל רקע וכל גוון אוכלוסייה בארץ לחיות חיים של חסד והעצמה אישית וחברתית. העמותה מפתחת ומטמיעה תכניות חינוכיות בבתי ספר ברחבי הארץ. אנו מאמינים שאם נשנה היום את הדרך שבה הילדים שלנו מאמינים אחד בשני, מכבדים אחד את השני ואת עצמם, הם יהיו מנהיגים טובים יותר של המחר. אנו מפתחים את התוכניות בשיתוף עם משרד החינוך ומקווים להגיע לכל ילד בבתי ספר ברחבי הארץ. כי אנו מאמינים שאם נשנה את הדרך שבה הילדים שלנו מאמינים אחד בשני וידעו לכבד אחד את השני הם יהיו המנהיגים של המחר.
לאתר העמותה

קו לחיים

עמותת קו לחיים נוסדה בשנת 1989. העמותה עוסקת במתן שירותים וסיוע לילדים נכים הסובלים מסרטן, ניוון שרירים, שיתוק מוחין, נפגעי טרור ומחלות כרוניות נוספות. חברי ומתנדבי העמותה מעורבים בשיפור וקידום קהילת הילדים החולים והנכים במדינת ישראל ובני משפחותיהם תוך הטמעת ערכים של אחריות חברתית בקרב בני הנוער הבריאים, ומתן מענה מותאם לצרכים משתנים של הפונים לקו לחיים.
לאתר העמותה

קרן קובי מנדל

קרן קובי מנדל (kobymandell.org), מקיימת תכניות טיפוליות שונות לאלו שאיבדו קרובים מדרגה ראשונה בפעולות איבה וטרגדיות שונות. אנו מספקים ליחידים ומשפחות את הכלים כדי לתעל את הכאב למקום של צמיחה מחודשת ומערובות קהילתית. כלל הפעילויות שלנו הינם ללא תשלום. המתודות הייחודיות של התכניות השונות, מבוססות על ניסיונם האישי של בני הזוג הרב סת' ושרי מנדל, אשר בנם קובי נרצח יחד עם חברו יוסף איש-רן בידי מחבלים בשנת 2001. Team Camp Koby, היא קבוצת ריצה אשר מטרתה לגייס כספים למען קיום תכנית הדגל שלנו "מחנה קובי ויוסף", מחנה קיץ לילדים שכולים. הצטרפו אלינו ועזרו לעוד ילדים להגיע אלינו!
לאתר העמותה

עמותת המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין

המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין ז"ל עוזר לאלפי חיילים בודדים כל שנה – צעירים וצעירות שעוזבים את משפחותיהם וחבריהם על מנת לשרת בצה"ל ולהגן על מדינת ישראל ואזרחיה. המרכז הוקם על ידי חברים של מייקל לוין ז"ל, חייל בודד מפילדלפיה שנפל במהלך מלחמת לבנון השנייה. היום אנו גאים להפוך את חלומו של מייקל למציאות. המרכז מעניק לחיילים הבודדים "בית הרחק בית", דיור, ייעוץ והכוונה, קהילה תומכת, פעילויות חברתיות, ארוחות שבת ועוד. בלב המרכז נמצאים מתנדבינו, חיילים בודדים לשעבר שפועלים ללא הפסקה על מנת לעזור לחיילים בודדים של היום לפני, במהלך, ואחרי שירותם הצבאי.
לאתר העמותה

מרגישים הדסה חדשה

המרכז לטרשת נפוצה בהדסה, הוא מרכז רב תחומי המרכז את הטיפול והמעקב בחולי טרשת נפוצה באיזור ירושלים והסביבה ומהווה REFERENCE CENTER לחולים מרחבי הארץ ומחו"ל. החולים נבדקים הן על ידי רופאים של המרכז החדשוהן על ידי רופאים מהמחלקה הנוירולוגית. ומקבלים בנוסף הערכה ע"י רופאים מומחים באורולוגיה (דרכי השתן ובעיות מין), שיקום (בעיות מוטוריות), כאבים וספסטיות, נוירואופתלמולוגיה (בעיות ראייה) וע"י פסיכולוג המרכז (לבעיות פסיכולוגיות וקוגנטיביות.)
לאתר העמותה

'אור תורה סטון'

רשת 'אור תורה סטון' מאמינה שיש לשאוף למדיניות של הכלה, ושאין בכך מעשה של חסד, אלא יישום ועקרון הצדק. ראוי שבעלי מוגבלויות יהיו שותפים מלאים לעשייה, ולכן אנו – כבני אדם, הורים ומחנכים המייצגים את ערכי היהדות – חייבים למצוא לכך פתרונות ראויים. בקרב בני נוער יהודים ברחבי העולם, מקובל להגיע לשנת שהות בארץ לאחר סיום לימודי התיכון. תכנית דרכינו ע"ש איליין ונורם ברודסקי היא התכנית האורתודוכסית הבלעדית כיום המיועדת לבוגרי תיכון מחו"ל בעלי צרכים מיוחדים. התכנית מעניקה לתלמידיה את מלוא החוויה הישראלית כיוון שהיא מותאמת לצרכים המיוחדים של המשתתפים. תכנית דרכינו – כשמה כן היא: בעלי צרכים מיוחדים המסוגלים לעשות ככל בני האדם ובדרכם הייחודית להם. ישיבת דרכינו לגברים פועלת לצד ובשיתוף התכנית החד-שנתית לצעירים מהתפוצות בישיבת הר עציון.
לאתר העמותה

יד לעולים

עמותת ״יד לעולים״ מספקת לעולים חדשים את התמיכה שהם צריכים כדי לנווט את השלבים המסובכים של ההתאקלמות לחייהם בישראל. אנו עושים זאת על ידי פרקליטות ממשלתית, תמיכה אישית, ותכניות חינוך והדרכה. עם קבלת פניות מעולים מ22 מדינות לתמיכה אישית וקהילתית, ״יד לעולים״ הפכה להיות הקול של העולים מול משרדי ממשלתיים והכנסת.
לאתר העמותה

עמותת The Blue Card‏

לאתר העמותה

עמותת אלווין ישראל

לאתר העמותה

עמותת "just one chesed"

Just One Chesed is a global movement of giving. We inspire and educate people to make chesed the driving force in their lives, providing them with the tools and resources to make giving easier than ever.
לאתר העמותה

מדרשת אדם

מדרשת אדם נוסדה כעמותה ציבורית בשנת 1987 שמטרתה חינוך לדמוקרטיה ולשלום, ולביסוס תפיסת עולם המכבדת את זכויות האדם והאזרח. פעילויותיה מתקיימות עם ילדים, בני נוער ומבוגרים – יהודים וערבים. הפעילויות מתקיימות בבתי ספר ובגני ילדים בשיתוף עם משרד החינוך ומחלקות חינוך עירוניות, עם ארגוני החברה האזרחית, מוסדות חברה וקהילה, מכללות ואקדמיה - בארץ ובעולם. התכניות מודולאריות ומותאמות לשונות הגילאית, התרבותית והלאומית, ונותנות מענה חינוכי רלוונטי למציאות המשתנה והמורכבת ולצרכים העולים מהשטח. הבסיס לכל התכניות הוא שיטת ההנחייה הייחודית של מדרשת אדם המוכרת בארץ ובעולם "בצוותא – המרה של קונפליקט בדילמה".
לאתר העמותה

רצים ללא גבולות

מאז 2014 קירבנו בין כ-400 בני נוער ממזרח ומערב ירושלים. בפעילות נוצרו חיבורים עמוקים שהובילו לחברויות אמת. בזכותכם נוכל ליצור חברויות אמיצות בין בני נוער, שלא היו נפגשים בשום דרך אחרת. לילדים הללו יש תקוה – אנחנו אחראים להפוך אותה למציאות: הצטרפו והשפיעו!
לאתר העמותה

צעד קדימה

צעד קדימה הוקמה ב- 1987 כהתארגנות של הורים לילדים עם שיתוק מוחי ואנשי מקצוע שיצאו למסע משנה חיים למען ילדיהם ולמען אלפי ילדים אחרים עם שיתוק מוחי בישראל שהוביל להקמת העמותה. היום, העמותה מפעילה מסגרות חינוך-שיקומיות לגיל הרך, בי"ס שיקומי, מרכז יום לבוגרים הפועל במודל הפעלה ייחודי וחלוצי, מגוון תוכניות משלימות ושירותים ייחודיים, בפריסה ארצית, לתינוקות, ילדים ובוגרים עם שיתוק מוחי ובני משפחותיהם. מטרת העל של העמותה הינה קידום השתלבות והשתתפות של אוכלוסייה עם מוגבלות פיזית במארג החיים והקהילה. מרכז היום לצעירים עם מוגבלויות בירושלים נותן מענה ל 42 צעירים המגיעים מידי יום ומקבלים מגוון שירותים ותכניות.
לאתר העמותה

אלי"ע

אלי"ע היא העמותה היחידה בישראל, המפעילה מעונות יום שיקומיים, המטפלת ומקדמת ילדים עם עיוורון או לקות ראייה בגילאים המכריעים בחייהם, החל מגיל חצי שנה ועד גיל שש. אין תחליף להתערבות מוקדמת הניתנת על ידי אלי"ע בשנים אלו בהם הילד לומד, גדל ומתעצב. צוות מקצועי עובד עם הילדים במטרה לשפר את השימוש בשרידי הראייה, במידה וקיימים, ולהפכם לפונקציונליים.
לאתר העמותה

סולם

הצטרפו למשפחת סולם, להורים, לאנשי צוות ולידידים מהארץ ומהעולם כדי להעניק מתנת עתיד ל -700 ילדים בעלי צרכים מיוחדים ב -12 מרכזים ברחבי הארץ. ארגון 'סולם' (משנת 1981) מעניק מסגרת חינוכית וטיפולית מקצועית במטרה לאפשר לפעוטות, ילדים בעלי צרכים מיוחדים: אוטיסטים, בעלי תסמונות ולקויות שונות, ונוער בסיכון להשיג את הפוטנציאל המקסימלי שלהם ולהעניק להם כלים לעצמאות תפקודית ושילוב בקהילה. הודות להיצמדות למקצועיות וחדשנות ולפיתוח מענים ייחודיים לצרכים המשתנים של הילדים כ- 30% מבוגרי סולם יצאו ממעגל החינוך המיוחד והצליחו להשתלב במסגרות המשך רגילות! סולם גם חלוץ בהטמעת המודל המהפכני מארה"ב DIR במסגרת טיפולית כוללת בישראל, והיחיד במתן פתרונות מקצועיים למגוון רב של לקויות בטווח גילאים רחב (חצי שנה עד 17 שנים). העתיד שלהם בידיים שלך! נרוץ יחדיו למען העתיד שלהם.
לאתר העמותה

"עמותת "אותות

עמותת "אותות" הינה עמותה רשומה שלא למטרות רווח, הוקמה ב-1983, על מנת לתת מענה חוץ-ביתי בקהילה לבני נוער וצעירים בסיכון מאוכלוסיות קצה. היא מציעה טיפול במסגרות חוץ-ביתיות ליותר מ-2300 בני נוער וצעירים בשנה, וכל מסגרותיה פועלות בפיקוח משרד הרווחה. העמותה מפעילה 37 מסגרות ופתרונות דיור לבני נוער וצעירות וצעירים בפריסה ארצית ומעניקה להם, במסגרות אלו, טיפול, חינוך ושיקום, תוך כדי שילובם בקהילה הסובבת. היא מציעה פתרונות לבני נוער וצעירים מרקעים שונים ומפעילה מסגרות ייעודיות, למגזר היהודי ולמגזר הערבי וכן למגזרים הדתי והחרדי ולקהילת הלהט"ב
לאתר העמותה

האגודה למלחמה בסרטן

האגודה למלחמה בסרטן בישראל נוסדה בשנת 1952 במטרה להקטין את התחלואה והתמותה ממחלת הסרטן ולשפר את איכות חיי החולים. האגודה הינה מוסד ללא כוונות רווח הפועלת הודות לתרומות הציבור וללא כל מימון מתקציב של משרד ממשלתי כלשהו. עובדה זו מאפשרת לאגודה לפעול ולהעניק סיוע ללא מעורבות של שיקולים זרים, ע"י ועדות מקצועיות, שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ. הפרויקטים שנתמכים על-ידי האגודה נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני לטובת הנושא ברמה הלאומית. לאגודה למלחמה בסרטן ועד מנהל מצומצם המורכב מאנשי ציבור, רפואה, מחקר וחבר נאמנים. באגודה פעילים כ-3,500 מתנדבים הפועלים ב-70 סניפיה ברחבי הארץ. המתנדבים עוסקים במגוון פעילויות בתחומי הרווחה למען חולי הסרטן ובתחומי ההסברה השונים, במטרה להביא להעלאת המודעות למחלות הסרטן, לדרכי מניעתן ולחשיבות הגילוי המוקדם. שנות פעילותה בארץ ומגוון התחומים אותם קידמה, הקנו לאגודה למלחמה בסרטן הכרה ציבורית, לאומית ובינלאומית רחבה. לאגודה קבוצות ידידים במספר ארצות בחו''ל וייצוג בפורומים חשובים בישראל ובעולם.
לאתר העמותה

עלי שיח

עמותת עלי שיח הינה עמותה שהוקמה בשנת 1991 ע"י הרב חיים פרקל , אבא של שני ילדים מוגבלים מתוך היכרותו הקרובה עם המצוקה הקשה של ההורים לטפל בילידהם המתבגרים הרים את הכפפה בהקמת ארגון אשר ייתן מעטפת של תמיכות לאנשים עם מוגבלויות. דיור בקהילה תעסוקה מותאמת וחיי תרבות מגוונים ועשירים. עלי שיח מתמחה במיוחד בטיפול באנשים על הספקטרום האוטיסטי ואנשים עם התנהגות ממאתגרת כיום קיימים במערך הדיור של עלי שיח כ75 דירות מחולקות למש"ה נמוך, בינוני וגבוה, דירות שיקום, דירות אוטיזם ודירות רב נכותיות. כל דירה מקבלת מענה לצרכייה המיוחדים הן במבנה המותאם והן במערך הצוות התומך בה. עלי שיח מאמינה בשילוב בקהילה ובהגשמת משאלות ורצונות הדיירים לחיות כאחד האדם, ופועלת במגוון רחב של יוזמות בכדי לקדם ערך זה, אחת הדרכים היא השתתפות במרתון ירושלים, זוהי הזדמנות המאפשרת גם לאנשים בעלי מוגבליות לרוץ במסלול המרתון ולהרגיש שווה בין שווים. מידי שנה אנו רואים אותם רצים בריצה משותפת ברחובות ירושלים הידיים שלהם מונפות קדימה במאמץ והעיניים אומרות :הצלחנו!! אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו, ולרוץ למען חיים טובים יותר.
לאתר העמותה

קרן גפן

קרן גפן גוף/נפש פוריות הינה עמותה ללא כוונת רווח המספקת תמיכה פסיכולוגית ורגשית לנשים וזוגות מאותגרי פוריות בדמי השתתפות סימליים או ללא עלות. הפעילות שלנו ממוקמת במרכז גפן, המעניק חום ותמיכה במקום פסטורלי במושבה הגרמנית בירושלים. יצרנו מערך תוכניות חדשניות של טיפולי גוף/נפש, ייעוץ התנהגותי קוגניטיבי, סדנאות יוגה לפוריות וטיפולים משלימים ואנו מציעים באופן קבוע סדנאות גוף/נפש לפוריות וסדנאות יוגה לפוריות. אנו פונים לאוכלוסיות מגוונות כגון המגזר החרדי, נשים יחידניות ונשים השוקלות שימור פוריות. התכניות שלנו כוללות את מרכז הדסה רימון גוף/נפש פוריות בבית החולים הדסה הר הצופים ותכנית משותפת עם יועצות ההלכה מלוות הפוריות של נשמת. קרן גפן מקבלת בברכה את תרומתכם!
לאתר העמותה

בית פינגר

עמותת 'מרכז שיקום גראבסקי' עוסקת בנתינת פתרונות דיור לאוכלוסייה הסובלת מנכויות פיזיות קשות ומפעילה מספר מסגרות ברחבי הארץ בתחום זה. בשנה שעברה העמותה פתחה מרכז דיור חדש בירושלים בשם 'בית פינגר' בסמיכות למרכז העיר, ומתגוררים בו דיירים מבוגרים-צעירים. הדיירים המתגוררים במרכזי הדיור סובלים מנכויות קשות, הנובעות בין היתר משיתוק מוחין, טרשת נפוצה CP, ALS וכדו', מקבלים טיפול 24/7 הכולל שירותי סיעוד מקיפים, טיפולי פיזיותרפיה על בסיס קבוע, ריפוי בעיסוק וכיו"ב וכן מגוון חוגים טיפוליים שונים בדוגמת תרפיה במוזיקה, תרפיה באומנות וגינון טיפולי המעשירים את חייהם בפן החוויתי והרגשי כאחד. את הדיירים שלנו, עוטפים מגוון מטפלים רחב שמשרתים אותם במהלך כל היממה, החל ממטפלים סיעודיים דרך מטפלים פרא רפואיים, רופא ואחות וצוות טיפול רגשי. בנוסף לפן הרפואי אנו עוסקים גם בשיפור איכות חייהם של הדיירים ודוגלים בערך של שילובם בחיי חברה וקהילה נורמטיביים הכוללים יציאות קבועות לבילויים, מציאת פתרונות תעסוקה ונטילת חלק באירועים הסובבים אותנו בקהילה.
לאתר העמותה

שמחה לילד

עמותת "שמחה לילד" נוסדה בשנת 2004 מתוך מטרה ללוות ילדים וצעירים חולים ונכים, שאינם פגועים קוגניטיבית ולסייע להם בהתמודדותם עם החיים בצל המחלה ו/או הנכות. בעזרת צוות מקצועי ומיומן וכ-1000 מתנדבים מסורים, מאות חולים ובני משפחותיהם זוכים לליווי פרטני, חברתי ורגשי וכן לכלים פרקטיים המסייעים למימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד ואחת מהם בדרך לשילובם כאזרחים תורמים ושווים בחברה הישראלית.
לאתר העמותה

עמותת שק"ל

שק"ל היא העמותה המובילה בישראל לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה. בשק"ל מאמינים ששילוב קהילתי של אנשים עם מוגבלויות הוא משימה לאומית המשפרת את החברה כולה. במשך קרוב ל- 40 שנות קיומה, שק"ל העניקה פתרונות לעשרות אלפי אנשים, בתחומי: דיור בקהילה, תעסוקה שיקומית, תרבות ופנאי, טיפול, ייעוץ והנגשה.
לאתר העמותה

יחד

עמותת יחד ישראל היא עמותה ללא מטרות רווח שפועלת למען שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה. לרוץ עם קבוצת יחד זו הדרך הטובה ביותר ליהנות מחוויה מדהימה ובו בזמן לסייע לפועלה של העמותה. עמותת יחד מארגנת אירועים רבים, סופי שבוע, כיתות לימוד, חוגים ועוד, שנוטלים בהם חלק אנשים עם מוגבלויות פיזיות או מנטאליות בשילוב מלא.
לאתר העמותה

קו לנוער

השנה קבוצה אנרגטית ונמרצת של חונכים, מתנדבים, חברי העמותה והצוות ובני משפחותיהם הולכים “עד הסוף” למען המטרה, ורצים את מרתון ירושלים כקבוצה. אנו מבקשים שתצטרפו אלינו עם חסותכם ותמיכתכם ותסייעו לנו להגשים את הפוטנציאל המלא שלנו. ביחד נוכל לתת לנוער בסיכון הזדמנות ליצור קשר משמעותי עם חונכים של קו לנוער, ולאפשר להם גם ללכת עד הסוף עם ההצלחה שלהם.
לאתר העמותה

המרכז לסיוע של נפגעות ונפגעי אלימות מינית

מרכז הסיוע לנפגעות אלימות מינית ירושלים ע"ש לינדה פלדמן קיים כבר קרוב ל 40 שנה, במטרה לסייע לנשים אשר עברו תקיפה מינית וזאת באמצעים שונים, בינם קו הסיוע - 1202 המאויש 24/7 אליו יכולה לפנות כל אישה באופן אנונימי, ולקבל תמיכה והקשבה, ללא כל תשלום, תוך שמירה קפדנית על סודיות; וצ'אט הסיוע אונליין המונגש לאוכלוסיית כבדי השמיעה והחירשים ובני נוער. לקו מגיעות למעלה מ 8,000 פניות בשנה. אנו מציעות גם פגישות סיוע אישיות, ליווי לבית החולים, למשטרה ומול הפרקליטות, קבוצות תמיכה לנפגעות והקרובים אליהן. המרכז משמש כתובת מקצועית, אנושית, מכילה עבור הנפגעות במגען עם הרשויות השונות ומתווך ביניהם על מנת שהנפגעות תקבלנה את מלוא זכויותיהן. בנוסף, המרכז מציע מערך של קורסי הכשרה, הדרכה ותמיכה לנשות ואנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, וכן מחלקת חינוך הפועלת במטרה להביא לשינוי חברתי מהותי ביחס לאלימות בחברה, וראשית תחילה אצל הנוער - במסגרת זו עורכים המתנדבים והמתנדבות סדנאות בבתי ספר, סדנאות למורים/ות וכן סדנאות והכשרות בנושא הטרדה מינית במקומות עבודה.
לאתר העמותה

עמותת מגדל אור

רוב הפעילויות של מגדל אור, שנועדו לקדם אנשים בעלי לקויות ראייה או עיוורון ולאפשר להם לחיות חיים מלאים ומספקים, מתוקצבות על ידי המדינה. אולם לעיתים, מתעורר צורך במימון נוסף, עבור שדרוג והחלפה של ציוד שנשחק, תוכניות חדשות או שירותים ייחודיים שאינם ממומנים על ידי המדינה. אם אתם שותפים לחזון שלנו, על פיו כל אדם עם לקות ראייה או עיוורון יכול וראוי לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בו ולחיות חיים מלאים ומספקים, נשמח לצרף אתכם לרשימת התורמים והתומכים שלנו.
לאתר העמותה

אמי"ת בית הילד

באמי"ת בית הילד חיים ילדים בסיכון שנולדו לתוך מציאות חיים מורכבת והוצאו מביתם ע"י גורמי הרווחה. צוות בית הילד משקיע מאמצים גדולים מדי יום כדי לאפשר לכל אחד מהילדים לחוש בטחון ואהבה, שייכות ומשמעות, משפחתיות וחום, לצד הקנית ערכים של נתינה, שותפות ואהבת הארץ. הצוות המסור עושה ימים כלילות על מנת להעניק לילדים ילדות רגילה ורגועה ככל הניתן. לדאבון הלב- לא מספיקה מסירות ללא גבול ואהבה ללא תנאי כאן כולנו נקראים, לפתוח את הלב ולהתחיל לרוץ למען בית הילד- בשביל ביגוד חדש ואיכותי, בשביל סדנאות העצמה וטיפוח מצוינות, בשביל מיחשוב ותקשוב סביבתם של הילדים, בשביל קייטנות קיץ וחוגי העשרה, בשביל עוד חיוך של ילד! גם השנה יוצאת משפחת אמי"ת כולה -חברי הנהלה ,מתנדבים, מנהלים, מחנכים, תלמידים, הורים, בוגרים וידידים למען ילדי בית הילד במטרה לגייס את התמיכה והסיוע להם זקוק בית הילד על מנת להמשיך ולהיות הבית החם והמגן עבור ילדיו, וללוות אותם עד 'קו הגמר'- יציאה מוצלחת לחיים!
לאתר העמותה

מגרש ביתי

'מגרש ביתי' הוקמה במטרה לחולל שינוי משמעותי בחייהם של חסרי הבית בישראל למען שילובם חזרה בחברה, לעזור בהפחתת ממדי התופעה וליצור שינוי מדיניות בתחום. העמותה פיתחה גישה טיפולית ייחודית המבוססת על מחקר אקדמי ומראה כי השתתפות בפעילות קבוצתית באופן קבוע לצד ליווי אישי פרטני יכולה לספק לחסר בית מסגרת ומסייעת ביצירת קשרים חברתיים החיוניים ליציאה מהתמכרות ולהשתלבות תעסוקתית.
לאתר העמותה

עמותת אל הלב

עמותת אל הלב מפתחת ומפעילה מערך ארצי של תכניות הדרכה, הכשרה והסברה העוסקות באופן אפקטיבי בצמצום ומניעת אלימות המופנית כלפי ילדים, נוער, נשים וכן אנשים עם מוגבלויות מכל מגזרי החברה הישראלית. השתתפות בתוכניות של אל הלב מקנות כלים להעלאת הביטחון, גילוי החוסן האישי, ניהול עימותים והתמודדות במצבי אלימות- מינית, רגשית ופיזית והעמותה פועלת בכל רחבי הארץ במסגרת מאות ארגונים, רשויות מוניציפליות, חברות עסקיות, יוזמות קהילתיות ומוסדות רווחה וחינוך.
לאתר העמותה

עמותת רפאנא

רפא נא נופש מרפא הוקמה ב-2014 במטרה לסייע לחולי סרטן בישראל לקחת פסק זמן מהמחלה והטיפולים בחופשה קצרה ופרטית יחד עם בני זוג או כל המשפחה. הנופש הוא לא מותרות! הוא חשוב לרווחתם הנפשית והגופנית הן של החולים והן של בני המשפחה שלהם. מטופלים אונקולוגיים מספרים לנו כמה הנופש היה חיוני עבורם, הזדמנות ליהנות וגם לאגור כוחות ואנרגיות כדי להתמודד עם האתגרים העתידיים שלהם וליצור זכרונות בלתי נשכחים עם יקיריהם. מאז הקמתה ב-2014 הארגון סייע לאלפי חולים ובני המשפחה שלהם לצאת לנופש קצר
לאתר העמותה

קרן ירושלים ירוקה

לאתר העמותה

מגרש ביתי

'מגרש ביתי' הוקמה במטרה לחולל שינוי משמעותי בחייהם של חסרי הבית בישראל למען שילובם חזרה בחברה, לעזור בהפחתת ממדי התופעה וליצור שינוי מדיניות בתחום. העמותה פיתחה גישה טיפולית ייחודית המבוססת על מחקר אקדמי ומראה כי השתתפות בפעילות קבוצתית באופן קבוע לצד ליווי אישי פרטני יכולה לספק לחסר בית מסגרת ומסייעת ביצירת קשרים חברתיים החיוניים ליציאה מהתמכרות ולהשתלבות תעסוקתית.
לאתר העמותה

בני עקיבא קדמה

בני עקיבא ארצות הברית וקנדה היא הגוף המרכזי בצפון אמריקה הפועל בערכי תורה ועבודה ומעודד את חבריה לעשיה למען מדינת ישראל. עמותת קדמה יוזמת התנדבויות בארץ עם המטרה לחזק קשרים לחברה הישראלית דרך התנדבות. דרך היוזמות של קדמה, מאות אנשים בכל שבוע מתנדבים עם מגוון אוכלוסיות שכוללים (אבל לא מוגבלים ל-) ילדים בסיכון, אמהות וילדים במקלטים, אנשים עם צרכים מיוחדים, בתי תמחוי, בנות שירות וחיילים בודדים, ומשפחות חד הוריות.
לאתר העמותה

קרן מלכי

קרן מלכי פועלת לסייע להורים לילדים עם מוגבלות להתמודד עם מציאות החיים הקשה על ידי מתן טיפולים פרא-רפואיים בבית. הקרן מעניקה סיוע למשפחות לילדים עם מוגבלות קשה ללא הבדל דת, מוצא לאומי, מוצא אתני ומאמינה כי ככלל הורי הילד עם המוגבלות הם שמכירים טוב מכולם את צרכיו ואת הדרך הנכונה להביא להתפתחותו ולמיצוי הפוטנציאל שלו. הקרן פועלת להעצים את המשפחות באמצעות הגדלת האפשרויות העומדות בפני ההורים לטיפול בילדיהם ומתן הסיוע ללא שיפוטיות, בדיסקרטיות ובקשב מרבי לצורכי המשפחה וראייתה שלה את דרך הטיפול הנכונה בילדה. הקרן הוקמה בשנת 2001 על ידי פרימט וארנולד רוט לזכר ביתם מלכה, שנרצחה בגיל 15 בפיגוע במסעדת "סבארו" בירושלים. משפחת רוט ביקשה להנציח באמצעות הקרן את רוח הנתינה ועשיית הטוב שאפיינה את מלכי.
לאתר העמותה

לצדכם

עמותת לצדכם מהווה מרכז לתמיכה מקצועית, סיוע נפשי, טיפול ושיקום גברים נפגעי אלימות פיזית, רגשית ומינית בזוגיות ובאבות נפגעים בהליכי גירושין. 'לצדכם' מיועדת הן לגברים הנפגעים והן לבני משפחותיהם הקרובים, הזקוקים לתמיכה או ייעוץ. (הורים, אחים, ילדים וכו') העמותה כוללת צוות מקצועי ומנוסה המתמחה בסיוע לאבות וגברים, וכולל עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, עורכי דין אנשי חינוך, ומתנדבים.
לאתר העמותה

קרן אור

קרן אור הוא בית ספר ומרכז יוצא דופן לתלמידים בני 3–21 עם לקויות ראייה שיש להם מוגבלויות מורכבות נוספות. לכל תלמיד ותלמידה בבית הספר נבנית תוכנית אישית, המשלבת העשרה קוגניטיבית וחברתית עם מגוון טיפולים. מטרתנו היא לצייד כל ילד וילדה בכלים הנחוצים להם לתקשורת עם הסביבה בכלל ועם הקרובים אליהם בפרט. מטרות נוספות שלנו הן להעניק להורים את התמיכה שהם זקוקים לה בגידול ילדיהם ולספק לתלמידינו איכות חיים ברמה גבוהה ככל האפשר.
לאתר העמותה