רצים ותורמים לקהילה - Jerusalem Marathon - מרתון ירושלים

רצים ותורמים

"מעשה נדיב, קטן ככל שיהיה, לעולם אינו מתבזבז" / איזופוס

הנהלת עיריית ירושלים, בראשותו של מר משה ליאון, רואה ערך עליון בסיוע לאוכלוסיות העיר הזקוקות לתמיכה.
שילוב המימד החברתי-קהילתי, מעניק ערך מוסף חשוב לחוויית הריצה ועל כן, מרתון ווינר ירושלים, מאפשר לקהל הרצים ולציבור הרחב לתרום למבחר העמותות השותפות למרתון.

התרומה מתבצעת על ידי בחירת העמותה מתוך הרשימה המוצעת מטה ומעבר לטופס תרומה, הנשלח ישירות לעמותה שנבחרה. הסכום אשר ייתרם ייקלט ישירות במערכת העמותה הנבחרת. בסיום התהליך ניתן לחזור באמצעות הקישור בטופס להרשמה למרתון ווינר ירושלים הבינלאומי.

טפסי התרומה המופיעים באתר הינם באחריותן הבלעדית של העמותות.

AV ישראל

AV ישראל – הבחירה לשמוע כ-2 מכל 1000 תינוקות נולדים עם לקות שמיעה. מעל 95% מהם, להורים שומעים ומדברים. בזכות אבחון מוקדם, התאמת טכנולוגיה מתקדמת ושיקום לפי גישת AV (הגישה השמיעתית-מילולית), ילדים בכל רמה של לקות שמיעה יכולים ללמוד לשמוע ולדבר כמו בני גילם השומעים. עזרו להם להצליח! כבר חצי יובל AV ישראל נותנת קול לילדים עם חירשות. מטופלינו משתלבים במסגרות חינוך רגילות ולומדים בגנים ובבתי ספר רגילים. בוגרי העמותה מנהלים אורח חיים רגיל, משרתים בצה"ל ובשירות הלאומי האזרחי, לומדים במוסדות להשכלה גבוהה, בהתאם לבחירתם וללא צורך בשירותי תמיכה מיוחדים ועובדים במקצועות מגוונים.
לאתר העמותה

פרויקט "מסע שחרור"

פרויקט "מסע שחרור" הינו תוכנית חדשנית של מטיב מרכז הישראלי לפסיכוטראומה, עבור חיילים משוחררים בריאים בנפשם, לאחר שירות קרבי במהלכו נחשפו לאירועים קשים, שמטרתו בניית חוסן נפשי. בתוכנית זו צוותים אורגניים של יחידות קרביות עוברים עיבוד של חוויות הקרב ולומדים אסטרטגיות להתמודדות עם טראומה ואובדן. תהליך זה מסייע להסתגלות טובה לחיים האזרחיים . החזון המנחה את צוות הפרויקט בתוך המרכז הישראלי לפסיכוטראומה הינו כי חברה השולחת את בניה לקרב, מחויבת לדאוג להם עם שובם ממנו ובתוך כך להכיר בהשפעות של אירועים קשים אלה על חייהם האישיים. זאת תוך חיזוק הקשר הציוני והיהודי של הלוחמים עם צה”ל ומדינת ישראל.
לאתר העמותה

מרכז פנים

מרכז פנים המרכז הוקם בפברואר 2011 כעמותה ללא כוונת רווח במטרה להעניק תמיכה רגשית ופיזית לנשים וזוגות המתמודדים עם אתגרי פוריות. הצוות של מרכז פנים מורכב מאנשי מקצוע במגוון תחומים: עובדות סוציאליות, מאמנות כושר, מעסות, מדריכות יוגה, מרפאות בתנועה ועוד. מרכז פנים ממוקם בירושלים ומקנה סביבה של פרטיות, רוגע ובריאות. אתגר הפוריות: התחושה שהגוף שלך בוגד בך ואינו מתפקד כמצופה, יחד עם ההשלכות החברתיות הזוגיות והאישיות של בעיות פוריות, מובילות לעיתים קרובות לתחושות של תסכול, ייאוש, צער וכישלון. במהלך טיפולי פוריות, גוף האישה נחשף לבדיקות דם חוזרות, בדיקות אולטרה-סאונד ופרוצדורות חודרניות בנוסף לטיפולים ההורמונליים והתרופתיים. הדימוי העצמי של האישה מושפע מחוסר האונים שהיא חשה. אלו הם מקצת הקשיים הרגשיים והפיזיים איתם הנשים והזוגות צריכים להתמודד. עמותת מרכז פנים מציעה התערבות משולבת המתייחסת לגוף ולנפש כדי לתמוך במהלך התהליך. השנה מרכז פנים מצטרף למרתון ירושלים - נבחרת מרכז פנים במרתון ירושלים כולל נשים וגברים בכל הגילאים. הצטרפו לנבחרת!
לאתר העמותה

עמותת "אישה לאישה"

בשנת 1982 הקימה עמותת "אישה לאישה" את המקלט לנשים מוכות בירושלים, למען רווחתן של נשים שנפגעו מאלימות מצד בני זוגן, ולמען ילדיהן, אשר גדלו בצל האלימות ונפגעו ממנה במישרין או בעקיפין. המקלט מעניק מחסה וביטחון פיזיים ונפשיים לכל אישה בלי הבדל דת, גזע, לאום, גיל, השכלה ומצב כלכלי. מטרת העמותה היא לפעול נגד תופעת האלימות במשפחה, ומאז היווסדה היא פועלת להשגתה בדרכים שונות: טיפול ישיר, מיידי ולאורך זמן בנשים ובילדיהן, קורבנות לאלימות בביתם. וכן, על ידי העלאת המודעות החברתית לנושא האלימות במשפחה, חינוך למניעתה, ושינוי מדיניות הרשויות כלפיה. על מנת להשיג מטרות אלה מפעילה עמותת "אישה לאישה" מקלט לנשים, בית ילדים, דירות מעבר לנשים וילדיהן, תוכנית שיקום קהילה ולשכה לסיוע משפטי. השנה מצטרפת עמותת "אישה לאישה" למרתון ירושלים: נשות המקלט, מתנדבות, מתנדבים וחברות צוות ירוצו למען המקלט. תימכו בנו והצטרפו בקריאה "לא לאלימות"!
לאתר העמותה

עמותת שלווה

נבחרת שלוה היא תכנית אימונים וריצה מיוחדת במסגרת מרתון ירושלים. המסגרת שלנו מאחדת רצים בעלי רקע מגוון ובגילאים שונים ומאפשרת לכל אחד ואחת לרוץ, ללכת או לשלב ריצה והליכה במקצים השונים של מרתון ירושלים. חברי הנבחרת גם מגייסים תרומות לטובת ארגון 'שלוה'. ארגון 'שלוה' הינו מן המוסדות הנחשבים והמשמעותיים ביותר בישראל כיום לטיפול הוליסטי בילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. נבחרת שלוה מחוייבת לסייע לרצים שלה בגיוס המשאבים ובהגשמת היעדים הספורטיביים של כל משתתף ומשתתפת.
לאתר העמותה

עמותת בת מלך

עמותת “בת מלך” נותנת מענה לצורך הדחוף במתן מחסה פיזי, הגנה, סיוע נפשי ומשפטי לנשים דתיות-חרדיות הסובלות מהתעללות פיזית ונפשית ע”י בעליהן ונמצאות בסכנת חיים. תחומי הפעילות של העמותה: הפעלת מקלטים לנשים מוכות דתיות וילדיהן. דירות מעבר לנשים ששהו במקלטים. מתן סיוע מקיף לנשים השוהות במקלטים גם לאחר עזיבת המקלט. הסיוע כולל מתן טיפול וליווי סוציאלי אישי וקבוצתי, טיפול מלא בתיק המשפטי, הכשרה מקצועית וסיוע במציאת תעסוקה, סיוע כלכלי כולל, עזרה במציאת פתרון מגורים, והכנה לחיים עצמאיים. סיוע משפטי לנשים חסרות יכולת בתיקי גירושין ומשפחה. יצירת והפעלת תכניות למניעת אלימות במשפחה ולקידום מעמד האישה בקרב האוכלוסייה הדתית חרדית ע”י סדנאות, הפצת חומר כתוב, סרטים והצגות לנוער ולמבוגרים. הפעלת קו חם 24 שעות ביממה עבור נשים במצוקה. הקו מאויש ע”י עובדות סוציאליות ועורכות דין מנוסות.
לאתר העמותה

עדי

תחת הכותרת ''לכל אחד קצב משלו'' תשתתף קבוצת עדי במרתון ירושלים. בקבוצה ירוצו ילדים, הורים, אנשי צוות, מתנדבים, וכן ידידי ותומכי עדי, ביניהם אנשי ציבור. השתתפות משפחת עלה במרתון מבטאת לפני הכל את התפיסה של הארגון: לאפשר לילדים והבוגרים בעלי הצרכים המיוחדים לקחת חלק בפעילויות חברתיות, ולחוות חוויות מרגשות שכל אדם ראוי להן, גם המוגבל ביותר, ודווקא בשילוב הקהילה. תרומות הרצים למען ילדי עדי יאפשרו להמשיך ולתת לילדים את המענה לצרכיהם המיוחדים. כידוע, רשת מעונות עדי בארץ מהווה בית חם לכ-650 תינוקות, ילדים ובוגרים בעלי מוגבלויות פיזיות וקוגניטיביות קשות. במעונות זוכים הילדים לבית חם ואוהב שבו מוענקים להם מגוון טיפולים רפואיים ושיקומיים בנוסף לפעילות הפנאי ובית הספר.
לאתר העמותה

משפחה אחת

משפחה אחת – ארגון הסיוע המרכזי לנפגעי טרור- תומך, משקם ומלווה כ- 3,550 אזרחים חיילים שנפגעו בקרבות ובפעולות איבה, פצועים, נכים, נפגעי טראומה ובני משפחות שכולים. עמותת משפחה אחת, שמה לה למטרה קדושה לנגד עיניה לסייע לנפגעי טרור ולשקם את חייהם. בדרכים רבות, ע"י תוכניות שיקום אישיות הכוללות ,שיקום נפשי, פעילויות לילדים ,נוער ובוגרים. סדנאות קבוצות תמיכה ונופשונים , סיוע כלכלי ותעסוקתי ,מימוש זכויות, מרכז מידע ייעוץ והדרכה, תוך ליווי אישי מחבק ותומך לאורך כל הדרך. הניסיון שלנו, מאז שנת 2001 , מלמד כי למשפחתיות, לשיתוף, ל״ביחד״, יש כוח ריפוי אדיר. מעגלי התמיכה של המטפלים, היועצים והמתנדבים שלנו, יחד עם המפגשים שאנו יוצרים בין נפגעים מכל רחבי הארץ - זהו מקור החוזק שלנו, שמאפשר לנפגעים לחלוק את הקושי ולגלות כוחות חדשים. בשביל המשפחה, תמיד עושים הכל. על מנת להמשיך ולאפשר את הפעילות הענפה משפחה אחת מזמינה כל אחד ואחת מכם להצטרף למען מטרה נעלה זו ובכך לקחת חלק, להיות שם, לרוץ איתם ולמענם.
לאתר העמותה

האור שבי (ע.ר)

"האור שבי (ע.ר)" היא מלכ"ר חדש בישראל, וחלק מעמותה גדולה בשם Life Vest Inside הפועלת בארצות הברית למעלה משמונה שנים. יחד, עמותות אלו מוקדשות להשראה ,העצמה וחינוך של אנשים מכל רקע וכל גוון אוכלוסייה בארץ לחיות חיים של חסד והעצמה אישית וחברתית. העמותה מפתחת ומטמיעה תכניות חינוכיות בבתי ספר ברחבי הארץ. אנו מאמינים שאם נשנה היום את הדרך שבה הילדים שלנו מאמינים אחד בשני, מכבדים אחד את השני ואת עצמם, הם יהיו מנהיגים טובים יותר של המחר. אנו מפתחים את התוכניות בשיתוף עם משרד החינוך ומקווים להגיע לכל ילד בבתי ספר ברחבי הארץ. כי אנו מאמינים שאם נשנה את הדרך שבה הילדים שלנו מאמינים אחד בשני וידעו לכבד אחד את השני הם יהיו המנהיגים של המחר.
לאתר העמותה

קו לחיים

עמותת קו לחיים נוסדה בשנת 1989. העמותה עוסקת במתן שירותים וסיוע לילדים נכים הסובלים מסרטן, ניוון שרירים, שיתוק מוחין, נפגעי טרור ומחלות כרוניות נוספות. חברי ומתנדבי העמותה מעורבים בשיפור וקידום קהילת הילדים החולים והנכים במדינת ישראל ובני משפחותיהם תוך הטמעת ערכים של אחריות חברתית בקרב בני הנוער הבריאים, ומתן מענה מותאם לצרכים משתנים של הפונים לקו לחיים.
לאתר העמותה

קרן קובי מנדל

קרן קובי מנדל (kobymandell.org), מקיימת תכניות טיפוליות שונות לאלו שאיבדו קרובים מדרגה ראשונה בפעולות איבה וטרגדיות שונות. אנו מספקים ליחידים ומשפחות את הכלים כדי לתעל את הכאב למקום של צמיחה מחודשת ומערובות קהילתית. כלל הפעילויות שלנו הינם ללא תשלום. המתודות הייחודיות של התכניות השונות, מבוססות על ניסיונם האישי של בני הזוג הרב סת' ושרי מנדל, אשר בנם קובי נרצח יחד עם חברו יוסף איש-רן בידי מחבלים בשנת 2001. Team Camp Koby, היא קבוצת ריצה אשר מטרתה לגייס כספים למען קיום תכנית הדגל שלנו "מחנה קובי ויוסף", מחנה קיץ לילדים שכולים. הצטרפו אלינו ועזרו לעוד ילדים להגיע אלינו!
לאתר העמותה

עמותת המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין

המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין ז"ל עוזר לאלפי חיילים בודדים כל שנה – צעירים וצעירות שעוזבים את משפחותיהם וחבריהם על מנת לשרת בצה"ל ולהגן על מדינת ישראל ואזרחיה. המרכז הוקם על ידי חברים של מייקל לוין ז"ל, חייל בודד מפילדלפיה שנפל במהלך מלחמת לבנון השנייה. היום אנו גאים להפוך את חלומו של מייקל למציאות. המרכז מעניק לחיילים הבודדים "בית הרחק בית", דיור, ייעוץ והכוונה, קהילה תומכת, פעילויות חברתיות, ארוחות שבת ועוד. בלב המרכז נמצאים מתנדבינו, חיילים בודדים לשעבר שפועלים ללא הפסקה על מנת לעזור לחיילים בודדים של היום לפני, במהלך, ואחרי שירותם הצבאי.
לאתר העמותה

מרגישים הדסה חדשה

המרכז לטרשת נפוצה בהדסה, הוא מרכז רב תחומי המרכז את הטיפול והמעקב בחולי טרשת נפוצה באיזור ירושלים והסביבה ומהווה REFERENCE CENTER לחולים מרחבי הארץ ומחו"ל. החולים נבדקים הן על ידי רופאים של המרכז החדשוהן על ידי רופאים מהמחלקה הנוירולוגית. ומקבלים בנוסף הערכה ע"י רופאים מומחים באורולוגיה (דרכי השתן ובעיות מין), שיקום (בעיות מוטוריות), כאבים וספסטיות, נוירואופתלמולוגיה (בעיות ראייה) וע"י פסיכולוג המרכז (לבעיות פסיכולוגיות וקוגנטיביות.)
לאתר העמותה

'אור תורה סטון'

רשת 'אור תורה סטון' מאמינה שיש לשאוף למדיניות של הכלה, ושאין בכך מעשה של חסד, אלא יישום ועקרון הצדק. ראוי שבעלי מוגבלויות יהיו שותפים מלאים לעשייה, ולכן אנו – כבני אדם, הורים ומחנכים המייצגים את ערכי היהדות – חייבים למצוא לכך פתרונות ראויים. בקרב בני נוער יהודים ברחבי העולם, מקובל להגיע לשנת שהות בארץ לאחר סיום לימודי התיכון. תכנית דרכינו ע"ש איליין ונורם ברודסקי היא התכנית האורתודוכסית הבלעדית כיום המיועדת לבוגרי תיכון מחו"ל בעלי צרכים מיוחדים. התכנית מעניקה לתלמידיה את מלוא החוויה הישראלית כיוון שהיא מותאמת לצרכים המיוחדים של המשתתפים. תכנית דרכינו – כשמה כן היא: בעלי צרכים מיוחדים המסוגלים לעשות ככל בני האדם ובדרכם הייחודית להם. ישיבת דרכינו לגברים פועלת לצד ובשיתוף התכנית החד-שנתית לצעירים מהתפוצות בישיבת הר עציון.
לאתר העמותה

סולם

הצטרפו למשפחת סולם, להורים, לאנשי צוות ולידידים מהארץ ומהעולם כדי להעניק מתנת עתיד ל -700 ילדים בעלי צרכים מיוחדים ב -12 מרכזים ברחבי הארץ. ארגון 'סולם' (משנת 1981) מעניק מסגרת חינוכית וטיפולית מקצועית במטרה לאפשר לפעוטות, ילדים בעלי צרכים מיוחדים: אוטיסטים, בעלי תסמונות ולקויות שונות, ונוער בסיכון להשיג את הפוטנציאל המקסימלי שלהם ולהעניק להם כלים לעצמאות תפקודית ושילוב בקהילה. הודות להיצמדות למקצועיות וחדשנות ולפיתוח מענים ייחודיים לצרכים המשתנים של הילדים כ- 30% מבוגרי סולם יצאו ממעגל החינוך המיוחד והצליחו להשתלב במסגרות המשך רגילות! סולם גם חלוץ בהטמעת המודל המהפכני מארה"ב DIR במסגרת טיפולית כוללת בישראל, והיחיד במתן פתרונות מקצועיים למגוון רב של לקויות בטווח גילאים רחב (חצי שנה עד 17 שנים). העתיד שלהם בידיים שלך! נרוץ יחדיו למען העתיד שלהם.
לאתר העמותה

"עמותת "אותות

עמותת "אותות" הינה עמותה רשומה שלא למטרות רווח, הוקמה ב-1983, על מנת לתת מענה חוץ-ביתי בקהילה לבני נוער וצעירים בסיכון מאוכלוסיות קצה. היא מציעה טיפול במסגרות חוץ-ביתיות ליותר מ-2300 בני נוער וצעירים בשנה, וכל מסגרותיה פועלות בפיקוח משרד הרווחה. העמותה מפעילה 37 מסגרות ופתרונות דיור לבני נוער וצעירות וצעירים בפריסה ארצית ומעניקה להם, במסגרות אלו, טיפול, חינוך ושיקום, תוך כדי שילובם בקהילה הסובבת. היא מציעה פתרונות לבני נוער וצעירים מרקעים שונים ומפעילה מסגרות ייעודיות, למגזר היהודי ולמגזר הערבי וכן למגזרים הדתי והחרדי ולקהילת הלהט"ב
לאתר העמותה

האגודה למלחמה בסרטן

האגודה למלחמה בסרטן בישראל נוסדה בשנת 1952 במטרה להקטין את התחלואה והתמותה ממחלת הסרטן ולשפר את איכות חיי החולים. האגודה הינה מוסד ללא כוונות רווח הפועלת הודות לתרומות הציבור וללא כל מימון מתקציב של משרד ממשלתי כלשהו. עובדה זו מאפשרת לאגודה לפעול ולהעניק סיוע ללא מעורבות של שיקולים זרים, ע"י ועדות מקצועיות, שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ. הפרויקטים שנתמכים על-ידי האגודה נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני לטובת הנושא ברמה הלאומית. לאגודה למלחמה בסרטן ועד מנהל מצומצם המורכב מאנשי ציבור, רפואה, מחקר וחבר נאמנים. באגודה פעילים כ-3,500 מתנדבים הפועלים ב-70 סניפיה ברחבי הארץ. המתנדבים עוסקים במגוון פעילויות בתחומי הרווחה למען חולי הסרטן ובתחומי ההסברה השונים, במטרה להביא להעלאת המודעות למחלות הסרטן, לדרכי מניעתן ולחשיבות הגילוי המוקדם. שנות פעילותה בארץ ומגוון התחומים אותם קידמה, הקנו לאגודה למלחמה בסרטן הכרה ציבורית, לאומית ובינלאומית רחבה. לאגודה קבוצות ידידים במספר ארצות בחו''ל וייצוג בפורומים חשובים בישראל ובעולם.
לאתר העמותה

עלי שיח

עמותת עלי שיח הינה עמותה שהוקמה בשנת 1991 ע"י הרב חיים פרקל , אבא של שני ילדים מוגבלים מתוך היכרותו הקרובה עם המצוקה הקשה של ההורים לטפל בילידהם המתבגרים הרים את הכפפה בהקמת ארגון אשר ייתן מעטפת של תמיכות לאנשים עם מוגבלויות. דיור בקהילה תעסוקה מותאמת וחיי תרבות מגוונים ועשירים. עלי שיח מתמחה במיוחד בטיפול באנשים על הספקטרום האוטיסטי ואנשים עם התנהגות ממאתגרת כיום קיימים במערך הדיור של עלי שיח כ75 דירות מחולקות למש"ה נמוך, בינוני וגבוה, דירות שיקום, דירות אוטיזם ודירות רב נכותיות. כל דירה מקבלת מענה לצרכייה המיוחדים הן במבנה המותאם והן במערך הצוות התומך בה. עלי שיח מאמינה בשילוב בקהילה ובהגשמת משאלות ורצונות הדיירים לחיות כאחד האדם, ופועלת במגוון רחב של יוזמות בכדי לקדם ערך זה, אחת הדרכים היא השתתפות במרתון ירושלים, זוהי הזדמנות המאפשרת גם לאנשים בעלי מוגבליות לרוץ במסלול המרתון ולהרגיש שווה בין שווים. מידי שנה אנו רואים אותם רצים בריצה משותפת ברחובות ירושלים הידיים שלהם מונפות קדימה במאמץ והעיניים אומרות :הצלחנו!! אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו, ולרוץ למען חיים טובים יותר.
לאתר העמותה

קרן גפן

קרן גפן גוף/נפש פוריות הינה עמותה ללא כוונת רווח המספקת תמיכה פסיכולוגית ורגשית לנשים וזוגות מאותגרי פוריות בדמי השתתפות סימליים או ללא עלות. הפעילות שלנו ממוקמת במרכז גפן, המעניק חום ותמיכה במקום פסטורלי במושבה הגרמנית בירושלים. יצרנו מערך תוכניות חדשניות של טיפולי גוף/נפש, ייעוץ התנהגותי קוגניטיבי, סדנאות יוגה לפוריות וטיפולים משלימים ואנו מציעים באופן קבוע סדנאות גוף/נפש לפוריות וסדנאות יוגה לפוריות. אנו פונים לאוכלוסיות מגוונות כגון המגזר החרדי, נשים יחידניות ונשים השוקלות שימור פוריות. התכניות שלנו כוללות את מרכז הדסה רימון גוף/נפש פוריות בבית החולים הדסה הר הצופים ותכנית משותפת עם יועצות ההלכה מלוות הפוריות של נשמת. קרן גפן מקבלת בברכה את תרומתכם!
לאתר העמותה

בית פינגר

עמותת 'מרכז שיקום גראבסקי' עוסקת בנתינת פתרונות דיור לאוכלוסייה הסובלת מנכויות פיזיות קשות ומפעילה מספר מסגרות ברחבי הארץ בתחום זה. בשנה שעברה העמותה פתחה מרכז דיור חדש בירושלים בשם 'בית פינגר' בסמיכות למרכז העיר, ומתגוררים בו דיירים מבוגרים-צעירים. הדיירים המתגוררים במרכזי הדיור סובלים מנכויות קשות, הנובעות בין היתר משיתוק מוחין, טרשת נפוצה CP, ALS וכדו', מקבלים טיפול 24/7 הכולל שירותי סיעוד מקיפים, טיפולי פיזיותרפיה על בסיס קבוע, ריפוי בעיסוק וכיו"ב וכן מגוון חוגים טיפוליים שונים בדוגמת תרפיה במוזיקה, תרפיה באומנות וגינון טיפולי המעשירים את חייהם בפן החוויתי והרגשי כאחד. את הדיירים שלנו, עוטפים מגוון מטפלים רחב שמשרתים אותם במהלך כל היממה, החל ממטפלים סיעודיים דרך מטפלים פרא רפואיים, רופא ואחות וצוות טיפול רגשי. בנוסף לפן הרפואי אנו עוסקים גם בשיפור איכות חייהם של הדיירים ודוגלים בערך של שילובם בחיי חברה וקהילה נורמטיביים הכוללים יציאות קבועות לבילויים, מציאת פתרונות תעסוקה ונטילת חלק באירועים הסובבים אותנו בקהילה.
לאתר העמותה

שמחה לילד

עמותת "שמחה לילד" נוסדה בשנת 2004 מתוך מטרה ללוות ילדים וצעירים חולים ונכים, שאינם פגועים קוגניטיבית ולסייע להם בהתמודדותם עם החיים בצל המחלה ו/או הנכות. בעזרת צוות מקצועי ומיומן וכ-1000 מתנדבים מסורים, מאות חולים ובני משפחותיהם זוכים לליווי פרטני, חברתי ורגשי וכן לכלים פרקטיים המסייעים למימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד ואחת מהם בדרך לשילובם כאזרחים תורמים ושווים בחברה הישראלית.
לאתר העמותה

עמותת שק"ל

שק"ל היא העמותה המובילה בישראל לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה. בשק"ל מאמינים ששילוב קהילתי של אנשים עם מוגבלויות הוא משימה לאומית המשפרת את החברה כולה. במשך קרוב ל- 40 שנות קיומה, שק"ל העניקה פתרונות לעשרות אלפי אנשים, בתחומי: דיור בקהילה, תעסוקה שיקומית, תרבות ופנאי, טיפול, ייעוץ והנגשה.
לאתר העמותה

יחד

עמותת יחד ישראל היא עמותה ללא מטרות רווח שפועלת למען שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה. לרוץ עם קבוצת יחד זו הדרך הטובה ביותר ליהנות מחוויה מדהימה ובו בזמן לסייע לפועלה של העמותה. עמותת יחד מארגנת אירועים רבים, סופי שבוע, כיתות לימוד, חוגים ועוד, שנוטלים בהם חלק אנשים עם מוגבלויות פיזיות או מנטאליות בשילוב מלא.
לאתר העמותה

קו לנוער

השנה קבוצה אנרגטית ונמרצת של חונכים, מתנדבים, חברי העמותה והצוות ובני משפחותיהם הולכים “עד הסוף” למען המטרה, ורצים את מרתון ירושלים כקבוצה. אנו מבקשים שתצטרפו אלינו עם חסותכם ותמיכתכם ותסייעו לנו להגשים את הפוטנציאל המלא שלנו. ביחד נוכל לתת לנוער בסיכון הזדמנות ליצור קשר משמעותי עם חונכים של קו לנוער, ולאפשר להם גם ללכת עד הסוף עם ההצלחה שלהם.
לאתר העמותה

המרכז לסיוע של נפגעות ונפגעי אלימות מינית

מרכז הסיוע לנפגעות אלימות מינית ירושלים ע"ש לינדה פלדמן קיים כבר קרוב ל 40 שנה, במטרה לסייע לנשים אשר עברו תקיפה מינית וזאת באמצעים שונים, בינם קו הסיוע - 1202 המאויש 24/7 אליו יכולה לפנות כל אישה באופן אנונימי, ולקבל תמיכה והקשבה, ללא כל תשלום, תוך שמירה קפדנית על סודיות; וצ'אט הסיוע אונליין המונגש לאוכלוסיית כבדי השמיעה והחירשים ובני נוער. לקו מגיעות למעלה מ 8,000 פניות בשנה. אנו מציעות גם פגישות סיוע אישיות, ליווי לבית החולים, למשטרה ומול הפרקליטות, קבוצות תמיכה לנפגעות והקרובים אליהן. המרכז משמש כתובת מקצועית, אנושית, מכילה עבור הנפגעות במגען עם הרשויות השונות ומתווך ביניהם על מנת שהנפגעות תקבלנה את מלוא זכויותיהן. בנוסף, המרכז מציע מערך של קורסי הכשרה, הדרכה ותמיכה לנשות ואנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, וכן מחלקת חינוך הפועלת במטרה להביא לשינוי חברתי מהותי ביחס לאלימות בחברה, וראשית תחילה אצל הנוער - במסגרת זו עורכים המתנדבים והמתנדבות סדנאות בבתי ספר, סדנאות למורים/ות וכן סדנאות והכשרות בנושא הטרדה מינית במקומות עבודה.
לאתר העמותה

עמותת מגדל אור

רוב הפעילויות של מגדל אור, שנועדו לקדם אנשים בעלי לקויות ראייה או עיוורון ולאפשר להם לחיות חיים מלאים ומספקים, מתוקצבות על ידי המדינה. אולם לעיתים, מתעורר צורך במימון נוסף, עבור שדרוג והחלפה של ציוד שנשחק, תוכניות חדשות או שירותים ייחודיים שאינם ממומנים על ידי המדינה. אם אתם שותפים לחזון שלנו, על פיו כל אדם עם לקות ראייה או עיוורון יכול וראוי לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בו ולחיות חיים מלאים ומספקים, נשמח לצרף אתכם לרשימת התורמים והתומכים שלנו.
לאתר העמותה

אמי"ת בית הילד

באמי"ת בית הילד חיים ילדים בסיכון שנולדו לתוך מציאות חיים מורכבת והוצאו מביתם ע"י גורמי הרווחה. צוות בית הילד משקיע מאמצים גדולים מדי יום כדי לאפשר לכל אחד מהילדים לחוש בטחון ואהבה, שייכות ומשמעות, משפחתיות וחום, לצד הקנית ערכים של נתינה, שותפות ואהבת הארץ. הצוות המסור עושה ימים כלילות על מנת להעניק לילדים ילדות רגילה ורגועה ככל הניתן. לדאבון הלב- לא מספיקה מסירות ללא גבול ואהבה ללא תנאי כאן כולנו נקראים, לפתוח את הלב ולהתחיל לרוץ למען בית הילד- בשביל ביגוד חדש ואיכותי, בשביל סדנאות העצמה וטיפוח מצוינות, בשביל מיחשוב ותקשוב סביבתם של הילדים, בשביל קייטנות קיץ וחוגי העשרה, בשביל עוד חיוך של ילד! גם השנה יוצאת משפחת אמי"ת כולה -חברי הנהלה ,מתנדבים, מנהלים, מחנכים, תלמידים, הורים, בוגרים וידידים למען ילדי בית הילד במטרה לגייס את התמיכה והסיוע להם זקוק בית הילד על מנת להמשיך ולהיות הבית החם והמגן עבור ילדיו, וללוות אותם עד 'קו הגמר'- יציאה מוצלחת לחיים!
לאתר העמותה

רצים ללא גבולות

עמותת רצים ללא גבולות מחברת בין בני נוער מהאזורים הקשים ביותר במזרח ומערב ירושלים, הנחשפים אל מעגל האלימות על בסיס יום יומי, ומצליחים להפגיש אותם עם מציאות אחרת ולהשפיע על תפיסת עולמם! ב-4 שנות פעילותנו גילינו דבר מדהים: איך בני נוער שחונכו לפחד זה מזה יכולים להפוך לחברים, ולעבוד יחד למען מטרה משותפת.
לאתר העמותה

עמותת אל הלב

עמותת אל הלב מפתחת ומפעילה מערך ארצי של תכניות הדרכה, הכשרה והסברה העוסקות באופן אפקטיבי בצמצום ומניעת אלימות המופנית כלפי ילדים, נוער, נשים וכן אנשים עם מוגבלויות מכל מגזרי החברה הישראלית. השתתפות בתוכניות של אל הלב מקנות כלים להעלאת הביטחון, גילוי החוסן האישי, ניהול עימותים והתמודדות במצבי אלימות- מינית, רגשית ופיזית והעמותה פועלת בכל רחבי הארץ במסגרת מאות ארגונים, רשויות מוניציפליות, חברות עסקיות, יוזמות קהילתיות ומוסדות רווחה וחינוך.
לאתר העמותה